Motory i motorki spalinowe, elektryczne dla dzieci

Motory i motorki spalinowe, elektryczne dla dzieci

Kupienie odpowiedniego prezentu dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. Co jeśli dziecko ma już wiele zabawek i przydatnych rzeczy? Należy szukać czegoś z górnej półki. Świetnym prezentem będzie motorek spalinowy.

Dla kogo motorek spalinowy?

Jeśli Twoje dziecko miało już pojazd elektryczny, a z niego wyrosło i fascynuje się już od najmłodszych lat jazdą, świetnym wyborem byłby motorek spalinowy. Przeważnie takie motorki są przeznaczone dla chłopców. Kolory i wzory wskazują na to, że są to motorki spalinowe dla chłopca, jednakże nie ma żadnych konkretnie określonych zasad. Jeśli dziewczynka zamiast pobawić się lalkami wolałaby pojeździć, również jest to świetne rozwiązanie.

Motorki spalinowe dla dzieci, jak sama nazwa wskazuje, są dla dzieci. Przeważnie mówi się, że na takim motorku spalinowym mogą jeździć dzieci od 8. roku życia. Co więcej, mogą nawet startować w zawodach motocrossowych. Dla dzieci, które mają od 8 do ok 12 lat przeznaczone są motorki, których maksymalna możliwa do osiągnięcia prędkość to 50 km/h. Należy pamiętać, że dzieci, które nie ukończyły 14. roku życia i nie mają prawa jazdy AM, nie mogą wyjechać na ulicę takim motorkiem spalinowym. Dozwolone jest jedynie jeżdżenie po opuszczonym terenie, czy na specjalnych torach motocrossowych.

Czy motorki spalinowe są bezpieczne dla dzieci?

Jak nie trudno się domyśleć, motorki spalinowe dla dzieci wymagają od nich większej odpowiedzialności, niż na przykład bardzo popularne pojazdy elektryczne. Przede wszystkim najważniejsze przy motorkach spalinowych są hamulce. Jest to bardzo ważny element, który uchroni dziecko przed ewentualną kolizją. Takie motorki spalinowe osiągają prędkość, w zależności od modelu od 25 km/h do nawet 60 km/h.

Przed pierwszą jazdą naszego dziecka należy odbyć rozmowę na temat bezpieczeństwa i rozwagi. Norma, która się przyjęła odnośnie wieku (od 8 roku życia) powinna być przestrzegana. Dzieci w wieku 8 lat potrafią wyczuć niebezpieczeństwo, są bardziej uważni i skoncentrowani. Warto pamiętać jednak, aby nie rzucać dziecka na głęboką wodę. Przy pierwszych zmaganiach z motorkiem spalinowym, najlepiej aby dziecku pomagał instruktor, który nauczy go jeździć od podstaw i z zachowaniem zdrowego rozsądku. Inna sytuacja dzieje się, jak jedno z rodziców posiada już własny motor spalinowy i może wraz z dzieckiem jeździć i przekazywać podstawową wiedzę, przy czym będzie miał je cały czas na oku.

Gdzie można zakupić motorek spalinowy dla dzieci?

Najlepszą formą kupna tego typu pojazdu jest sklep stacjonarny. W takim sklepie sami możemy pójść z dzieckiem, obejrzeć motorek, zobaczyć czy dziecku się podoba i czy dobrze się na nim czuje. Na miejscu można dopasować motorek do wagi i wzrostu oraz wybrać odpowiedni model.

Drugim, oczywiście bardzo popularnym miejscem zakupu, jest internet. W internecie będziemy mieć oczywiście o wiele większy wybór motorków spalinowych, aczkolwiek nie będziemy mogli ich najpierw zobaczyć na własne oczy. Przy zakupie przez internet należy pamiętać, aby uważnie przeczytać opis, który musi się zgadzać ze stanem faktycznym motorka. Taki prezent dla dziecka nie jest tanią rzeczą, ceny wahają się od 800 zł, nawet do 15000zł. Tak więc, jest to pewna inwestycja. Jeśli nie posiadamy od ręki takich pieniędzy, a zbliżają się urodziny dziecka i wybraliśmy już model warto sięgnąć po kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach na get-money.pl. Taki kredyt pozwala szybko uzyskać pieniądze bez oświadczania o naszych zarobkach. Jest to szybki kredyt, który pozwoli spełnić dziecku jego marzenie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Przy kupnie pojazdu dla naszej pociechy możemy odnieść błędne wrażenie, że jest już duża i sama sobie poradzi, jednak wraz z motorkiem spalinowym trzeba zainwestować w ochraniacze na kolana i może nawet łokcie, a także w kask. Dzieci pod tym względem nie różnią się zbytnio od dorosłych – też mogą zdarzyć się im wypadki. Zamiast żałować, że nie dopilnowało się dziecka podczas jazdy, zapewnijmy mu coś, co zminimalizuje jego obrażenia. Jako rodzice musimy pogodzić się bowiem z faktem, że nasze dziecko na pewno będzie się przewracać, na pewno będzie wracało do domu poobijane i nie uchronimy go przed tym w stu procentach. Możemy jednak w dużym stopniu złagodzić skutki codziennych często ekstremalnych zabaw dziecka kupując mu właśnie ochraniacze.

Sprawdźmy przed kupnem

Może motorek powinien mieć dodatkowe, boczne koła, a nie tylko dwa? Jaka wysokość będzie dla naszego dziecka odpowiednia. Czy syn lub córka na pewno będzie w stanie opanować pojazd? Te wszystkie wątpliwości należy rozwiać jeszcze przed zakupem motorka spalinowego. Są to bowiem bardzo ważne pytania, które nie mogą poczekać. Musimy znać wymiary naszego dziecka, przede wszystkim jego wzrost, tak aby pojazd nie był za wysoki, ani za niski. Ogromne znaczenie ma również to, czy nasza pociecha zdoła się utrzymać na dwóch kółkach. Może lepiej zakupić model, który ma doczepiane koła boczne, dzięki temu nasz szkrab będzie mógł przyzwyczaić się do jazdy w kontrolowanych warunkach z asekuracją, zanim ruszy w drogę na dwóch kółkach.

Świat dziecięcych marzeń

Teraz trochę o wychowaniu i dziecięcej psychologii: nie próbujmy dziecka przekupić wizją kupienia motorka spalinowego lub motorka elektrycznego, kiedy wiemy doskonale, że nie mamy takiego zamiaru. Taki sprzęt to marzenie praktycznie każdego chłopca i niejednej dziewczynki, powinien być zatem wręczony w związku ze szczególnym wydarzeniem takim jak I Komunia, święta, urodziny. Dla małego dziecka to skala taka, jak otrzymanie prawdziwego samochodu przez osobę dorosłą, bądźmy zatem mądrymi rodzicami.

Nie obsypujmy naszych dzieci tego typu prezentami na każdym kroku – dziecko może nie nauczyć się szanować takiego podarku, myśląc, że skoro dostaje go często, to pewnie nie jest to rzecz droga i wartościowa. Musimy również uzmysłowić dziecku, że motorek spalinowy dla dzieci to nie jest do końca zabawka – jest nią tylko po części. Z drugiej strony stanowi mini przygotowanie dla naszego dziecka – musimy zatem porozumieć się z dzieckiem w taki sposób, aby naumyślnie nie niszczyło pojazdu, ponieważ to nauczy go dbania o swój dobytek w przyszłości.

Lekcja od serca

Jeśli poświęcimy dziecku chwilę na rozmowę o tym poważnym prezencie, będzie ono na pewno w przyszłości rozumiało, jaka jest waga pieniądza. Oprócz podstawowych umiejętności koordynacyjnych, dziecko otrzyma od nas ważną lekcje – dbania o dobra materialne. Jest coś jeszcze: dziecko posiadające motorek spalinowy już od najmłodszych lat uczy się jak być dobrym kierowcą. Dla rodzica to doskonała okazja, by wyjaśnić dziecku, co oznaczają niektóre znaki, gdzie powinniśmy się zatrzymywać, kiedy konieczne jest to, aby przepuścić pieszych. Z pozoru prosta zabawka, może być dla dziecka możliwością do bardzo intensywnego rozwoju!

Jak prawdziwy samochód/motor! Odpowiedni dla chłopca i dziewczynki

Pojazdy spalinowe takie jak samochodzik, quad czy motor spalinowy dla dzieci mogą być wyposażone w odtwarzacze mp3 lub radio. Dość podstawowym dodatkiem jest również dźwięk klaksona w tego typu zabawkach. Takie zabawki są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Pojazdy dla dziewczynek mają dodatkowo ciekawe ozdoby: zawieszki, piórka, cekiny i diamenty, dzięki czemu nasza córka może poczuć się jak prawdziwa gwiazda, która jedzie udzielić ważnego wywiadu w telewizji. Jeśli zastanawiamy się, czy motorek spalinowy jest zabawką odpowiednią dla dzieci obu płci, odpowiedź jest bardzo prosta: oczywiście jest, bez dwóch zdań. A może nasza córka zostanie w przyszłości kierowcą rajdowym lub policjantką, która bierze udział w bardzo ważnym pościgu? Jeśli córka chce samochodzik lub motorek spalinowy, nie powinniśmy ignorować tego marzenia. W końcu to nie tylko królewicz może zajechać na białym koniu. Księżniczka na motorku spalinowym też brzmi całkiem romantycznie!

Motorki spalinowe – zabawki uczące dorosłego życia

Niektórzy rodzice mogą potraktować kupno motorka spalinowego jako fanaberię, natomiast, jeśli by się nad tym głębiej zastanowić, to nie inwestujemy tylko w zabawkę, ale też w potrzebną lekcję dla naszego dziecka. Dowie się ono, jak przebiega ruch uliczny, jak poruszać się bezpiecznie i troszczyć się zarówno o siebie jak i innych uczestników drogi. Nie warto tu dyskryminować którejś z płci – obie zasługują na spalinowy pojazd tak samo. Jedynym minusem całego motorkowego przedsięwzięcia są finanse. Jednak gdy chcemy spełnić swoje marzenia, nic nie powinno stać nam na drodze, odkładajmy na motorek spalinowy dla dziecka jeśli tego chce – może bowiem okazać się on lepszym prezentem od komputera lub tabletu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *