Motorki spalinowe dla dzieci

Motorki spalinowe dla dzieci

show more

test

show less

Kupienie odpowiedniego prezentu dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. Co jeśli dziecko ma już wiele zabawek i przydatnych rzeczy? Należy szukać czegoś z górnej półki. Świetnym prezentem będzie motorek spalinowy.

Dla kogo motorek spalinowy?

Jeśli Twoje dziecko miało już pojazd elektryczny, a z niego wyrosło i fascynuje się już od najmłodszych lat jazdą, świetnym wyborem byłby motorek spalinowy. Przeważnie takie motorki są przeznaczone dla chłopców. Kolory i wzory wskazują na to, że są to motorki spalinowe dla chłopca, jednakże nie ma żadnych konkretnie określonych zasad. Jeśli dziewczynka zamiast pobawić się lalkami wolałaby pojeździć, również jest to świetne rozwiązanie.

Motorki spalinowe dla dzieci, jak sama nazwa wskazuje, są dla dzieci. Przeważnie mówi się, że na takim motorku spalinowym mogą jeździć dzieci od 8. roku życia. Co więcej, mogą nawet startować w zawodach motocrossowych. Dla dzieci, które mają od 8 do ok 12 lat przeznaczone są motorki, których maksymalna możliwa do osiągnięcia prędkość to 50 km/h. Należy pamiętać, że dzieci, które nie ukończyły 14. roku życia i nie mają prawa jazdy AM, nie mogą wyjechać na ulicę takim motorkiem spalinowym. Dozwolone jest jedynie jeżdżenie po opuszczonym terenie, czy na specjalnych torach motocrossowych.

Czy motorki spalinowe są bezpieczne dla dzieci?

Jak nie trudno się domyśleć, motorki spalinowe dla dzieci wymagają od nich większej odpowiedzialności, niż na przykład bardzo popularne pojazdy elektryczne. Przede wszystkim najważniejsze przy motorkach spalinowych są hamulce. Jest to bardzo ważny element, który uchroni dziecko przed ewentualną kolizją. Takie motorki spalinowe osiągają prędkość, w zależności od modelu od 25 km/h do nawet 60 km/h.

Przed pierwszą jazdą naszego dziecka należy odbyć rozmowę na temat bezpieczeństwa i rozwagi. Norma, która się przyjęła odnośnie wieku (od 8 roku życia) powinna być przestrzegana. Dzieci w wieku 8 lat potrafią wyczuć niebezpieczeństwo, są bardziej uważni i skoncentrowani. Warto pamiętać jednak, aby nie rzucać dziecka na głęboką wodę. Przy pierwszych zmaganiach z motorkiem spalinowym, najlepiej aby dziecku pomagał instruktor, który nauczy go jeździć od podstaw i z zachowaniem zdrowego rozsądku. Inna sytuacja dzieje się, jak jedno z rodziców posiada już własny motor spalinowy i może wraz z dzieckiem jeździć i przekazywać podstawową wiedzę, przy czym będzie miał je cały czas na oku.

Gdzie można zakupić motorek spalinowy dla dzieci?

Najlepszą formą kupna tego typu pojazdu jest sklep stacjonarny. W takim sklepie sami możemy pójść z dzieckiem, obejrzeć motorek, zobaczyć czy dziecku się podoba i czy dobrze się na nim czuje. Na miejscu można dopasować motorek do wagi i wzrostu oraz wybrać odpowiedni model.

Drugim, oczywiście bardzo popularnym miejscem zakupu, jest internet. W internecie będziemy mieć oczywiście o wiele większy wybór motorków spalinowych, aczkolwiek nie będziemy mogli ich najpierw zobaczyć na własne oczy. Przy zakupie przez internet należy pamiętać, aby uważnie przeczytać opis, który musi się zgadzać ze stanem faktycznym motorka. Taki prezent dla dziecka nie jest tanią rzeczą, ceny wahają się od 800 zł, nawet do 15000zł. Tak więc, jest to pewna inwestycja. Jeśli nie posiadamy od ręki takich pieniędzy, a zbliżają się urodziny dziecka i wybraliśmy już model warto sięgnąć po kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach na get-money.pl. Taki kredyt pozwala szybko uzyskać pieniądze bez oświadczania o naszych zarobkach. Jest to szybki kredyt, który pozwoli spełnić dziecku jego marzenie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *