Jak zacząć wiosenne porządki i nie zwariować?

Jak zacząć wiosenne porządki i nie zwariować?

Odżywająca przyroda i zieleniące się trawniki zachęcają do wiosennych porządków w domu i ogrodzie. Są jednak tacy, dla których sprzątanie jest na tyle nieprzyjemne, by odkładać je w nieskończoność. Okazuje się, że zajęcie to może mieć wiele zalet, do których zaliczają się… korzyści dla portfela. Zobacz, od czego zacząć sprzątanie swojego mieszkania i ogrodu, jak szybko osiągnąć pożądane efekty pracy i w jaki sposób można na tym zarobić!

Wiosenne porządki czas… start!

Sprzątanie warto zacząć od mieszkania – poza standardowym umyciem podłóg, okien oraz wytarciem kurzy można dokonać przeglądu posiadanych akcesoriów na biurku, czy biżuterii w szkatułce. Dużo świeżości do domu wniesie również pranie tapicerek oraz dywanów. Dobrą wiadomością jest fakt, iż nie trzeba tego robić samemu, gdyż usługę prania ekstrakcyjnego świadczą firmy sprzątające.

Wiosna to także idealny czas na pozbycie się zalegającego w mieszkaniu wyposażenia. Nieużywany sprzęt AGD, telewizory, szafy, dywany lub meble powinny znaleźć się poza domem, dzięki czemu uda Ci się stworzyć dodatkową przestrzeń w mieszkaniu. Nie musisz ich jednak wyrzucać. Co więcej – możesz na tym zarobić.

Co z meblami zalegającymi w piwnicy i garażu?

Zacznij od określenia stanu wyposażenia, które nie jest Ci potrzebne. Rozdziel meble, sprzęt i inne wyposażenie domu i ogrodu na elementy, którym dać możesz drugie życie oraz te, które nadają się wyłącznie do utylizacji. Jeśli stwierdzisz, że Twój dywan, regał, bądź meble ogrodowe mogą zostać sprzedane – zrób to! W sieci istnieje wiele serwisów ogłoszeniowych, w których swoją ofertę wystawisz całkowicie za darmo, a przez to wiosenne porządki Ci się opłacą. Nie wiesz, jak napisać ogłoszenie sprzedażowe? Serwis Pokato.pl podpowiada swoim użytkownikom, jak zredagować ofertę atrakcyjną dla kupujących. Na łamach portalu swoje ogłoszenie umieścić możesz całkowicie za darmo, dając drugie życie zalegającym w garażu lub piwnicy sprzętom.

Do napisania dobrej oferty w serwisie ogłoszeniowym wystarczy:

  • przejście do formularza dedykowanego sprzedawcom i uzupełnianie elementów wymaganych w ogłoszeniu – może być to krótki opis wystawianego przedmiotu, jego rozmiary, czy kolor,
  • dodanie zdjęcia do aukcji, które uatrakcyjni ofertę w oczach kupujących i da im pełny obraz przedmiotu ogłoszenia,
  • wyróżnienie oferty przez tytuł zwięźle opisujący wystawiony przedmiot, bądź skorzystanie z płatnej opcji wyróżnienia w ramach serwisu ogłoszeniowego (za wystawienie standardowej oferty na Pokato.pl nic nie płacisz).

Sprzedaż nieużywanych elementów z mieszkania jest alternatywą dla ich utylizacji. Zanim jednak zdecydujesz się na ich wyrzucenie możesz spróbować oddać wyposażenie domu lub ogrodu za darmo. Serwisy, takie jak Pokato.pl umożliwiają wymianę, bądź przekazywanie za darmo sprzętów osobom, które byłyby zainteresowane ich nabyciem. Ty zyskasz dodatkową przestrzeń w mieszaniu lub piwnicy, a ktoś inny cieszyć się będzie zdobytym przedmiotem!

Świeże aranżacje poprawiają samopoczucie

Uporządkowana w ramach wiosennego sprzątania przestrzeń może zainspirować Cię do odświeżenia jej aranżacji. Nowy wygląd zapewnić może przemalowanie ścian pomieszczenia na inny kolor, bądź wymiana mebli w domu lub ogrodzie. Wbrew pozorom wiosenna zmiana charakteru wnętrza, bądź tarasu nie musi kosztować wiele. Stylowe akcesoria i meble dla domu w świetnych cenach znajdziesz w serwisach ogłoszeniowych, w których wcześniej być może byłeś jedynie sprzedawcą. Wyposażenie z drugiej ręki jest często nawet kilkukrotnie tańsze, niż sprzęt kupiony w sklepie. Spróbuj odświeżyć wystrój swojego domu lub ogrodu i przekonaj się, jak poprawi się Twoje samopoczucie!

Wiosenne porządki nie muszą być męczące, jeśli skupisz się na spodziewanych efektach. Sprzątanie domu lub ogrodu pozwala nie tylko na nowo odkryć ich wyraz, lecz niesie także perspektywę zysku. Drugie życie ofiarowane meblom, czy urządzeniom AGD to korzyść na wielu polach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *