Dlaczego szklarnia z poliwęglanu jest lepsza niż ta z folii lub szkła?

Dlaczego szklarnia z poliwęglanu jest lepsza niż ta z folii lub szkła?

Szklarnia ogrodowa to jeden z prostszych sposobów na świeże i ekologiczne warzywa przez cały rok. Podejmując decyzje o postawieniu szklarni w swoim ogrodzie, warto zastanowić się nad tym, z jakiego materiału będzie wykonane jej pokrycie. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele szklarni z poliwęglanu. Czym różnią się od tych standardowych wyposażonych w pokrycie foliowe bądź szklane?

Szklarnia poliwęglanowa – czy warto?

Poliwęglan jest niezwykle wytrzymałym i trwałym materiałem odpornym na nagłe i częste zmiany temperatury. Co więcej, poliwęglan wykazuje zdolności zatrzymywania promieniowania UV. Poliwęglan wykorzystywany do budowy szklarni może być przejrzysty (lity) lub mleczny (komorowy).  W porównaniu do szklanych płyt i folii poliwęglan wyróżnia się doskonałą izolacją termiczną – skutecznie zatrzymuje ciepło, co z kolei pozytywnie wpływa na uprawę roślin. Dodatkową zaletą poliwęglanu jest jego niewielka waga, co w przypadku samodzielnego montażu szklarni z pewnością będzie sporym ułatwieniem.

Choć szklarnie foliowe i szklane są dużo tańsze niż modele z poliwęglanu, to należy tutaj pamiętać o tym, że zarówno folia, jak i szkło może łatwo ulec trwałemu zniszczeniu. Poliwęglan jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jaki model szklarni z poliwęglanu wybrać?

W szklarni ogrodowej można bez obaw uprawiać praktycznie wszystkie gatunki roślin. Najczęściej są to pomidory, ogórki, sałata, papryka itp. Wielu ogrodników w szklarniach uprawia również maliny, truskawki, a nawet cytrusy. Zastanawiasz się, gdzie kupić szklarnię grodową poliwęglanu? Tego rodzaju konstrukcje znajdziemy między innymi w bogatej ofercie marki Botanic. Firma udostępnia w sprzedaży zarówno modele konstrukcji o kompaktowych wymiarach, które świetnie sprawdzą się w przydomowych ogrodach i działkach. To jednak nie wszystko! W ofercie Botanic dostępne są również bardzo duże szklarnie przystosowane do użytku w gospodarstwie rolnym.

Jakimi czynnikami należy kierować się podczas wyboru odpowiedniego modelu szklarni poliwęglanowej? Szczególną uwagę należy skupić przede wszystkim na wymiarach konstrukcji, które zapewnią komfortowe oraz bezpieczne użytkowanie szklarni. W ostatnich miesiącach dużym powodzeniem cieszą się gotowe szklarnie. Są to modele przeznaczone do samodzielnego postawienia, które składają się z idealnie dopasowanych do siebie elementów, co znacznie ułatwia i przyspiesza proces montażu szklarni.

1 Comment

  1. Dzień dobry!
    Interesują nas poliwęglanowe tunele przemysłowe 6mimetrów. powinien mieć 7 m szerokości i 30 m długości.Proszę o przesłanie oferty i cen. mogą być również bardzo duże. tylko nie mniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *