Kosiarka elektryczna – dlaczego warto ją kupić?

Kosiarka elektryczna – dlaczego warto ją kupić?

Wyobraź sobie, że możesz łatwo i szybko skosić trawnik, nie denerwując przy tym sąsiadów. Zwróć uwagę na kosiarką elektryczną, która czerpie moc z akumulatora. Decydując się na takie urządzenie, nie będziesz już rozlewał benzyny podczas tankowania lub wymieniał części, co roku. Sprawdź, czym kierować się w czasie zakupów!

Praktyczna kosiarka na mały trawnik

Zazwyczaj akumulatory mają napięcie 36-120 V, a wielu producentów dołącza do kosiarki zapasowy akumulator, na wypadek, gdyby pierwszy się rozładował. Wspomniane urządzenia są znacznie cichsze niż modele tradycyjne, dlatego nie będzie Cię już ogłuszał ryk silnika. Co ważne, nie potrzebują benzyny, dlatego nie musisz jechać na stację benzynową przed koszeniem. W rezultacie modele akumulatorowe są znacznie tańsze w eksploatacji przez cały okres użytkowania.

Brak silnika gazowe oznacza, że nie musisz regularnie wymieniać świec zapłonowych, filtrów, czy oleju. Dzięki temu koszty utrzymania zdecydowanie maleją. Nowoczesne kosiarki elektryczne uruchamiają się po włączeniu przycisku, dlatego możesz pożegnać się z uciążliwym szarpaniem za linkę.

Jak wybrać kosiarkę akumulatorową?

Wybierając kosiarkę, zwróć uwagę na moc akumulatora, która określa, jak długo możesz kosić, zanim będziesz musiał ponownie podładować sprzęt. Pamiętaj, że im większy trawnik, tym większe ryzyko, że akumulator rozładuje, zanim skosisz. W zależności od modelu ładowanie może zająć nawet kilka godzin. Aby tego uniknąć, zaopatrz się w zapasowy akumulator.

Grubość trawy również wpływa na koszty, ponieważ im grubsza, tym kosiarka musi pracować ciężej. W konsekwencji akumulator szybciej się rozładowuje, dlatego taki model sprawdzi się najlepiej w przypadku niewielkich i średnich trawników. Kosiarki elektryczne akumulatora nie potrzebują żadnego kabla, jednocześnie dokładnie ścinają trawę, dlatego przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. Zapewniają większą swobodę działania, ponieważ nie musisz patrzeć, czy w pobliżu znajduje się gniazdko.

Modele samobieżne

Niektóre kosiarki elektryczne i spalinowe są samobieżne, dzięki czemu nie musisz ich pchać. Wystarczy, że skierujesz je w odpowiednie miejsce. W ten sposób koszenie jest zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze, zwłaszcza w przypadku większych trawników. Niektóre modele mają regulowaną prędkość, dzięki czemu dopasujesz koszenie do swoich możliwości. Jeśli dysponujesz większym budżetem i cenisz sobie wygodę, zwróć uwagę na urządzenia automatyczne. Modele z górnej półki sprytnie omijają przeszkody i krawędzie trawnika.

Kosiarki elektryczne przewodowe

Możesz wybrać pchaną lub samobieżną kosiarkę, w zależności od swoich potrzeb i preferencji. Proponowane urządzenia działają cicho i płynnie, dodatkowo emitują mniej spalin, dlatego nie szkodzą tak środowisku. Sprawdzą się doskonale w ciasnych miejscach, powinieneś się jednak liczyć z tym, że koszenie zajmie Ci trochę więcej czasu. Z drugiej strony zasięg przewodowej kosiarki elektrycznej jest ograniczony, dlatego zwróć uwagę, czy w pobliżu znajduje się gniazdko. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i uważaj, aby nie przejechać po kablu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *