Zestawy hydroforowe – wiele korzyści w dobrej cenie

Zestawy hydroforowe – wiele korzyści w dobrej cenie

Zestawy hydroforowe, nazywane także instalacjami hydroforowymi lub potocznie hydroforem, są zespołem urządzeń mających za zadanie zapewnianie stałego ciśnienia wody w instalacji wodociągowej. Są bardzo cenione za swoją pracę między innymi w ogrodach.

Zestawy hydroforowe nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku dzięki kluczowym korzyściom, jakie wynikają z ich stosowania.

Zestawy hydroforowe

Zestaw hydroforowy, dostępny m.in. na https://ogrody24.pl/, jest urządzeniem pozwalającym na zautomatyzowane dostarczanie wody użytkowej ze studni do odbiorników i na utrzymywanie ciśnienia wody w instalacji wodociągowej na stałym poziomie. Pozwala to na nieprzerwaną, stałą dostawę wody. Z użyciem zestawu hydroforowego z pompą ssącą można pobierać wodę ze źródła, w którym lustro wody zlokalizowane jest nie głębiej niż 8 metrów, takich jak studnia głębinowa, kopana i zbiornik na deszczówkę. Zestaw hydroforowy stosuje się również do zwiększenia ciśnienia wody w domowych instalacjach wodociągowych.

Wydajność w dobrej cenie

Instalowanie zestawu nie jest trudne i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Z punktu widzenia inwestorów ważną rzeczą zestawów hydroforowych jest atrakcyjna cena zakupu. Nawet zestaw renomowanego producenta, który w zupełności wystarczy do zasilania w wodę domu jednorodzinnego, okaże się odczuwalnie tańszym zakupem niż markowa pompa głębinowa, do której trzeba jeszcze doliczać koszty zakupu osobnego zbiornika hydroforowego oraz wyłącznika ciśnieniowego.

Inna, równie ważna zaleta, którą charakteryzuje się zestaw hydroforowy, to wydajność. Na rynku znajdziemy zestawy (sprawdź: https://ogrody24.pl/zestawy/zestawy-hydroforowe) bez problemu obsługujące czy to dom jednorodzinny, czy niewielką firmę, a nawet rozbudowane systemy nawadniające.

Stosowanie zestawów hydroforowych w ogrodzie

W przypadku podlewania ogrodu mamy do wyboru 2 możliwości: tradycyjną metodę podlewania z węża i instalację automatycznego systemu zraszaczy. W obu przypadkach użycie hydroforu będzie bardzo przydatne, gdyż zapewnia stały dostęp do wody o jednakowym ciśnieniu.

Osoby posiadające niewielki ogród i dysponujące wystarczającą ilością wolnego czasu, mogą zdecydować się na podlewanie z węża, jednak automatyczne systemy nawadniania ogrodowego dostarczają wiele korzyści, o których warto pamiętać. np. najwyższą efektywność nawadniania i podlewania w sposób automatyczny (bez naszej obecności). Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo cennego czasu, który możemy spożytkować na wykonywanie innych czynności.

Jeśli ogród służy nam do uprawy roślin, trzeba bardzo uważać na właściwe nawadnianie oraz gospodarkę wodną w jego obrębie. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o trawę, kwiaty, warzywa lub owoce. Dzięki stosowaniu zestawu hydroforowego w ogrodzie zaoszczędzamy na comiesięcznych rachunkach za wodę. Pamiętajmy jednak o właściwej konserwacji urządzenia.

Wysokie ciśnienie wody pozwoli na pełne wykorzystanie możliwości takiego sprzętu nawadniającego jak deszczownie czy zraszacze, których zasięg działania bezpośrednio zależy od ciśnienia dostarczanej wody.

Stałe, wysokie ciśnienie wody użytkowej będzie przydatne również do zaopatrywania domków letniskowych w wodę użytkową, zwłaszcza w przypadku pryszniców i umywalek.

Hydrofor pozwala również na wykorzystywanie zgromadzonej w zbiornikach wody deszczowej do nawadniania lub do zasilania takich odbiorników wody jak np. spłuczka sedesowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *