Szafy i meble drewniane – klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie

Szafy i meble drewniane – klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie

Meble i szafy drewniane stanowią ponadczasową propozycję, którą można wykorzystać w każdym wnętrzu. Doskonale sprawdzają się również poza budynkami. Sprawdź, co warto wiedzieć o meblach z drewna!

Drewno – uniwersalny materiał

Drewno stanowi uniwersalny materiał o bardzo szerokim zastosowaniu i wielu niezwykłych właściwościach. Doskonale komponuje się zarówno z surowcami pochodzenia naturalnego, takimi jak kamień, cegła, glina, wiklina czy tkaniny, jak i ze szkłem, metalem, a nawet tworzywami sztucznymi. Jest też przyjemne w dotyku, trwałe i eleganckie, kiedy się zestarzeje, wygląda wyjątkowo szlachetnie. Dlatego meble drewniane stanowią doskonałą propozycję dla wszystkich, którzy szukają ponadczasowych rozwiązań.

Meble drewniane do domu

Meble i szafy drewniane pasują do każdego wnętrza. Można je wykorzystać we wszystkich pomieszczeniach – choć najczęściej kojarzą się z wyposażeniem salonu, sypialni czy jadalni, znakomicie sprawdzą się także w kuchni czy pokoju dziecinnym, a nawet w łazience czy pomieszczeniach gospodarczych. Elegancki, uniwersalny wygląd i duży wybór wzorów oraz kolorów mebli drewnianych sprawiają, że można je wykorzystać zarówno w tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych aranżacjach.

Drewniane meble na zewnątrz

Meble drewniane świetnie sprawdzają się we wnętrzach, ale można wykorzystywać je także w ogrodzie czy na tarasie. Do ich zalet należy między innymi fakt, że nawet podczas upałów nie nagrzewają się zbyt mocno (w przeciwieństwie do na przykład mebli metalowych). Warto tylko pamiętać, by po każdym użyciu schować je w bezpieczne miejsce (chronione przed wilgocią i pyłem) lub wybrać model, który będzie dodatkowo zabezpieczony przez szkodliwymi dla drewna warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg, wiatr czy zanieczyszczenia pochodzące ze spalin.

Jak dbać o szafy i meble drewniane?

Meble wykonane z litego drewna są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, szczególnie po odpowiednim zabezpieczeniu. Nie wymagają szczególnej troski – wystarczy dbać, by nie narażać ich na zbytnie zawilgocenie lub trudne do usunięcia zabrudzenia. Dobrym pomysłem jest korzystanie z profesjonalnych preparatów do czyszczenia drewna. Raz na pół roku lub rok warto też zabezpieczyć powierzchnię mebli specjalnym impregnatem, olejem lub woskiem, który zapobiegnie osadzaniu się kurzu, ułatwi usuwanie drobnych zabrudzeń i zabezpieczy drewno przed przenikaniem wody do wnętrza jego struktury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *