Sofy z technorattanu czy innych materiałów? Jaki materiał wybrać kupując sofy do ogrodu?

Sofy z technorattanu czy innych materiałów? Jaki materiał wybrać kupując sofy do ogrodu?

Sezon na relaks w ogrodowym zaciszu zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza jedno: wybór odpowiednich mebli, które zadbają o komfort i jakość wypoczynku. Zestawy do ogrodu wykonywane są z różnych materiałów, najczęściej wybierane są meble technorattanowe, rattanowe, drewniane lub plastikowe. Sofa, z jakiego materiału sprawdzi się w ogrodzie najlepiej i dlaczego?

Sofy z technorattanu

Technorattan to popularny materiał, z którego wykonywane są meble ogrodowe. Ma on wiele zalet, przede wszystkim jest odporny na działanie promieni słonecznych i wilgoci. Do tego jest niezwykle wytrzymały i nie ulega odkształceniom nawet po kilku latach użytkowania. Łatwo też utrzymać takie meble ogrodowe w czystości, wystarczy przetrzeć je mokrą ściereczką. Kupując zestaw wypoczynkowy z technorattanu, warto zwrócić uwagę również na to, z jakiego materiału są poduszki siedziskowe, oparciowe i podłokietnikowe. Duży wybór mebli ogrodowych znajdziesz online, sofy z technorattanu kupisz wygodnie przez Internet, zobacz na https://www.meblobranie.pl. Dostępne są meble ogrodowe w zestawach, narożniki i pojedyncze sofy.

Sofy z rattanu

Sofy z rattanu wytwarzane są z naturalnego materiału pochodzącego z roślin tropikalnych. Prezentują się one niezwykle atrakcyjnie, a do tego są wygodne, łatwe w utrzymaniu czystości i mobilne, a to za sprawą swojej lekkości. Niestety sofy rattanowe mają też swoje minusy. Wśród nich najczęściej wymienia się to, że nie są one odporne na działanie słońca, deszczu czy niskich temperatur. Należy więc chować je po użytkowaniu, aby jak najdłużej można było z nich korzystać.

Sofy ogrodowe z drewna

Drewno to popularny materiał wykorzystywany do produkcji mebli ogrodowych. Mowa o takich gatunkach jak dąb, grab czy buk, one są najbardziej wytrzymałe. Można również kupić zestawy mebli ogrodowych z drewna egzotycznego. Takie sofy prezentują się uniwersalnie i pasują do każdego stylu, jaki dominuje w ogrodzie. Trzeba jednak pamiętać, że sofy drewniane należy regularnie konserwować, by były one odporne na działanie np. czynników atmosferycznych, jak deszcz czy promieniowanie słoneczne. Pomocne w tym są specjalne impregnaty i lakiery, które zabezpieczają drewno. Plusem jest to, że takie meble w każdej chwili można odmalować i nadać im inny kolor. W dodatku są one stabilne i dobrze prezentują się w otoczeniu roślin.

Sofy plastikowe

Na rynku nie brakuje również sof plastikowych, chociaż panuje przekonanie, że nie są one zbytnio trwałe. Wbrew temu, nowoczesne meble z tworzyw sztucznych w większości wykonane są z wysokiej jakości plastiku, które odporne są na zniszczenia i różnego rodzaju czynniki atmosferyczne. W dodatku są one mobilne i można kupić je w wielu wersjach kolorystycznych. Nie należy jednak sięgać po tanie sofy plastikowe. Te faktycznie mogą szybko się zniszczyć, pęknąć, odbarwić. Jeśli jesteś zdecydowany na plastikowe meble ogrodowe, wybieraj tylko te uznanych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *