Regały używane – Skup i sprzedaż, jak to wygląda?

Regały używane – Skup i sprzedaż, jak to wygląda?

Bez mocnych i pojemnych regałów nie może obejść się żaden magazyn. Składowanie wymaga odpowiednio przygotowanego miejsca, które zapewnia właściwe warunki dla danego asortymentu i sporą pojemność. Regały paletowe to uniwersalne rozwiązanie do przechowywania towarów w magazynie, ponieważ umożliwiają składowanie zarówno towarów spaletowanych, jak i niespaletowanych, posiadają bogate wyposażenie dodatkowe.

Zalety regałów paletowych używanych

Regały paletowe rzędowe są najtańszym systemem składowania. Cechują się bezpośrednim dostępem do poszczególnych jednostek, co ułatwia kontrolę stanu magazynowego i wydawanie towaru.  Łatwo je dopasować je do dowolnej przestrzeni oraz wymiarów produktów.  Na drobniejsze rzeczy, np.: produkty w kartonach, książki, akta wykorzystuje się regały półkowe.  Z kolei regały paletowo-półkowe są wykorzystywane w hipermarketach. Materiały budowlane, pręty i wszelkiego rodzaju rury przechowywane są na regałach wspornikowych, które cechują się  solidną budową, wytrzymałą konstrukcją oraz prostym montażem. Regały paletowe umożliwiają utworzenie kilku poziomów składowania, dzięki czemu przestrzeń  magazynowa jest optymalnie wykorzystana.

Jak kupować regały paletowe używane?

Regały paletowe używane są coraz popularniejsze. Przy zakupie trzeba pamiętać, że przez jakiś czas znosiły obciążenia i dlatego należy wybierać tylko takie egzemplarze, które  posiadają dokumenty techniczne, karty przeglądów, jak i wszystkie niezbędne papiery pozwalające na prześledzenie ich historii. Konstrukcja regału paletowego  przenosi obciążenia tysięcy kilogramów, jest także narażona na uszkodzenia spowodowane używaniem wózków widłowych, które wraz z ładunkami mogą ważyć nawet do 5 ton.  Przyczyną popularności regałów paletowych jest niższa cena w porównaniu do nowych regałów. Są sprzedawane w komplecie ze schodami, barierkami i bramkami paletowymi. 

Skup regałów paletowych

Demontaż regałów paletowych nie musi oznaczać problemów z ich przechowywaniem.  Skup regałów paletowych używanych odbiera stare regały w rozliczeniu. Prowadzi także demontaż takich regałów i ich transport.  Skup regałów w rozliczeniu zmniejsza koszty zakupu nowych regałów. Dzięki sprzedaży regałów do skupu, właściciel magazynu odzyskuje powierzchnię magazynową i montażu innych regałów magazynowych, lepiej odpowiadających jego aktualnym potrzebom.  Firmy zajmujące się montażem regałów dostosowują ich głębokość, ilość poziomów składowania oraz głębokość do indywidualnych potrzeb klientów. Przyjeżdża profesjonalna ekipa montażowa, która wykonuje wszystkie prace przy regałach.

Regały paletowe znakomicie nadają się do składowania towaru o wielkich gabarytach, np.: płyt budowlanych i części samochodowych. Są wygodne w obsłudze i można przechowywać na nich różnorodne przedmioty, nawet drzwi, czy płyty kartonowo-gipsowe. Polecane są wyłącznie do powierzchni magazynowych, hal przemysłowych oraz stołówki. Regały paletowe nie nadają się do mieszkań , bo są za duże.

Więcej na: https://amrack.pl/skup-i-sprzedaz-regalow-uzywanych/ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *