Podkładki gumowe, które wybrać i dlaczego?

Podkładki gumowe, które wybrać i dlaczego?

Dom powinien być miejscem, w którym ograniczone są nieprzyjemne i niechciane dźwięki, np.: drgania, skrzypienie podłogi. Taki hałas można stłumić, stosując podkładki gumowe pod legary. Produkt jest stosowany w budownictwie jako element tłumiący drgania, wyciszający podłogi, tarasy, podesty.

Taras równy i cichy

Podkładki gumowe pod legary są niewielkie i zauważalne, kiedy zostanie wykonana podłoga. Ich obecność ma ogromne znaczenie dla komfortu przebywania na tarasie.  Skrzypiąca podłoga potrafi popsuć nawet najlepiej zapowiadający się relaks.  Podkładki gumowe najczęściej wybierane  w trakcie tworzenia tarasu w technologii pływającej. Cechują je wysokie zdolności izolujące – guma idealnie tłumi wszystkie drgania tarasu, przenoszone przez konstrukcje i grunt. Guma ma również właściwości antypoślizgowe. Oznacza to, że stabilizuje zamontowaną kratownice z legarów głównych, jak i pomocniczych. Tworzy najlepszą, bo równą podstawę pod stabilny taras z deski tarasowej lub płyty betonowej. 

Inne zastosowanie podkładki pod legary

Podkładki gumowe Fitberg  mają wiele zastosowań w szkutnictwie bądź przy budowie i renowacji łódek, jachtów. Wykorzystywana jest również pod pompy basenowe czy przy montażu pomostów nad wodą. Podkładkę można stosować również pionowo. Jednym słowem sprawdza się tam, gdzie trzeba chronić konstrukcję przed działaniem wody.

Dodatkowe cechy podkładek gumowych

Podkładki gumowe pod legary tarasowe wykonane są granulatu gumowego łączonego w konglomeracie wysokiej klasy poliuretanem. Mają kolor czarny. Cenione są również za na odporność na mrozy i upały. Podkładki gumowe pod legary Fitberg sprawiają, że ułożone równolegle do budynku legary nie blokują odpływu wody.  Oznacza to, że na tarasie nie będzie kałuży.  Posadzka jest dzięki temu zabezpieczona  niekorzystnym działaniem wody. Podkładki gumowe są odporne na przeciążenia. Prostota łączenia to kolejna cecha doceniana przez kupujących. Nie należy ich mocować do podłoża za pomocą gwoździ.

Podkładki gumowe pod meble

Meble, zwłaszcza takie, które od czasu do czasu przesuwamy, np.: kanapa, krzesło, biurko, czy stół, mogą zarysować nawet najpiękniejszą podłogę. Podkładki gumowe pod meble zapobiegają brzydkim rysom na podłodze, które mogą powstać w wyniku przesuwania mebli. Podkładki można podłożyć pod ciężki telewizor, lampę stojącą, donicę lub wazon. Najlepiej kupować je w opakowaniach zawierających po kilkanaście podkładek. Najczęściej są samoprzylepne, a więc niezwykle łatwe w montażu. Nie rzucają się w oczy, o ile mają rozmiar dopasowany do wielkości mebla.

Podkładki gumowe https://fitberg.pl/podkladki-gumowe pod legary to doskonałe zabezpieczenie tarasu w domu lub ogrodzie przed wodą. Dzięki nim posadzka przez wiele lat nie traci urody, a właściciel nie musi sprzątać kałuż i martwić się, czy woda deszczowa  nie uszkodziła materiału posadzkowego na tarasie. Ułatwiają eleganckie ułożenie płyt tarasowych. Można je pod różnorodne nawierzchnie. Dostępne są w wersji ze stałą wysokością lub regulowane.

Więcej na: https://fitberg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *