Piękna sztuczna trawa na taras i balkon

Piękna sztuczna trawa na taras i balkon

Balkon, czy taras to miejsce odpoczynku. Cóż nie lubi napić się kawy na tarasie w towarzystwie przyjaciół? Aranżacja balkonu tworzy jego klimat. Ponadto balkon lub taras muszą być bezpieczną przestrzenią dla dzieci. Dlatego posadzka nie może być śliska. Sztuczna trawa jest nie tylko bezpieczniejsza niż gres, czy płytki, ale także daje namiastkę natury. Ponadto zielony kolor ma właściwości uspokajające, więc świetnie wpisuje się w relaksacyjny charakter balkonu.

Zalety sztucznej trawy

Przyjęło się, że na tarasie lub balkonie powinny być płytki lub gres, ponieważ są to materiały eleganckie i odporne na wilgoć oraz zmieniające się warunki atmosferyczne. Oryginalnym rozwiązaniem aranżacyjnym na wykończenie podłogi na balkonie jest sztuczna trawa.  Trudno jest sadzić  trawę na tarasie. Piękna sztuczna trawa na taras lub balkon doskonale imituje trawnik i wspaniale komponuje się z kwiatami doniczkowymi. Ma mnóstwo zalet. Jest cały czas zielona, nie szkodzi jej upał, czy mróz. Nie trzeba jej kosić ani podlewać, nie choruje i nie więdnie. Znakomicie sprawdza się w miejscach wilgotnych lub narażonych na nadmierne nasłonecznienie. Sztuczna trawa ozdobna od flagowego producenta jest produktem antyalergicznym. Można się nią cieszyć przez cały rok, a nie tylko w okresie wiosenno-letnim. Jej zaletą jest także łatwość czyszczenia.

Wyściółka na plac zabaw

Przydomowy plac zabaw powinien  być bezpieczny dla dzieci. Podłoże musi być miękkie i nie może nasiąkać wodą. Najmłodsi lubią wszelkie ruchowe zabawy, co często kończy się urazami. Sztuczna trawa amortyzuje upadki i chroni przed urazami. Właściciele obiektów sportowych wykorzystują ją do tworzenia miniboisk, małych ogrodów przy szeregowcach i kortów. Polecana jest również przy basenach ogrodowych, gdzie jest potrzebny antypoślizgowy deptak. Piękna sztuczna trawa na taras i balkon to wykładzina miła w dotyku, a do tego doskonale izolująca przed zimnem i wilgocią. Nie tworzą się na niej kałuże. Można po niej chodzić boso, co doskonale rozwija stopy u dzieci, zapobiega płaskostopiu i jest polecane przez  ortopedów.

W aranżacjach minimalistycznych i klasycznych

Ozdobna sztuczna trawa świetnie wygląda w  aranżacjach minimalistycznych, jak i klasycznych. Jest wybierana nawet jako element dekoracyjny do łazienki. Zieleń jest przecież naturalnym kolorem, który idealnie komponuje się z kolorami drewna, białym, piaskowym i beżowym. Potencjał aranżacyjny pięknej sztucznej trawy na taras i balkon jest spory.

Dzięki sztucznej trawie nawet balkon może przypominać łąkę. Wystarczy postawić leżak lub fotel, aby zrelaksować się po całym dniu pracy. Sztuczna trawa jest efektowną ozdobą, a do tego miękką w dotyku. Jej montaż jest prosty. Wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Jest to produkt, który można wykorzystywać przez wiele lat – producent gwarantuje wytrzymałość i znakomitą jakość produktu nawet przez dwie dekady. Montaż jest możliwy niezależnie od pory roku. Naturalnego trawnika nie można wysiać zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *