Ozdób swój ogród! To może Ci się przydać

Ozdób swój ogród! To może Ci się przydać

Aranżowanie ogrodu dotyczy nie tylko wyboru roślin, ale zaplanowania architektury ogrodowej. Warto przygotować miejsca pod rabaty, a także wytyczyć szlaki komunikacyjne, dzięki czemu nie będziemy wydeptywać trawy. Przydatne bywają w tym rozmaite artykuły, dzięki którym przestrzeń stanie się jeszcze piękniejsza. O czym mowa? Zajrzyj do poniższego wpisu.

Grys i inne kamienie dekoracyjne

Jeśli marzysz o tym, by Twój ogród był estetyczną, efektowną przestrzenią, konieczna jest jego aranżacja. Tak jak w pomieszczeniach używa się rozmaitych akcesoriów, podobnie bywa i w ogrodzie. W tym przypadku jednak wykorzystuje się takie elementy wykończeniowe jak choćby kamyki ozdobne do ogrodu, które można wybrać z naprawdę wielu, zaskakujących odmian i odcieni. Wśród najbardziej popularnych wyróżnić można grys, który jest dostępny w sprzedaży w różnych rozmiarach, dzięki czemu można bez trudu wykorzystać go do budowy oczek wodnych, wykończenia ścieżek, stworzenia rabat, czy przygotowania skalniaków. 

Dlaczego warto wybrać właśnie grys? Bo nie ruszą go ani ciężkie warunki atmosferyczne takie jak mrozy i opady, ani nawet silne wiatry, więc pozostanie na swoim miejscu do czasu, aż sami nie podejmiemy decyzji o jego ewentualnym przeniesieniu. Dodatkowo jest on dostępny w wersji marmurowej, granitowej, pastelowej, ale też białej, żółtawej, szarej, czy grafitowej, z których każda wspaniale ozdobi nasz ogród, więc naprawdę jest w czym wybierać. Na rynku można spotkać odmiany z ubarwieniem w plamki lub paski, które dodatkowo upiększą miejsce, w którym się pojawią.

Wśród kamieni dekoracyjnych można spotkać również popularne otoczaki, które umożliwią piękne wykończenie nowoczesnego tarasu, czy idealnie uzupełnią klomby z ulubionymi kwiatami. Można postawić na kamienie w jednym kolorze, ale ciekawie prezentować się będą także zmieszane ze sobą odmiany, dzięki czemu uzyskamy naturalną mozaikę, obok której ciężko będzie przejść obojętnie.

Kora – idealna propozycja na udekorowanie swojego ogrodu

Doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie swojego ogrodu jest też wykorzystanie rozmaitych artykułów do ściółkowania, czyli zabezpieczania gleby np. przed przemarzaniem, czy wysychaniem wskutek nadmiernego nasłonecznienia. Idealnym przykładem jest kora, taka jak np. https://www.bricomarche.pl/ogrod/uprawa-roslin/podloza-ziemie/kora, która należy do naturalnych, ekologicznych produktów, pozyskiwanych z różnych odmian drzew iglastych i liściastych. Poza tym, że pozytywnie wpływa na ziemię, gdyż reguluje jej kwasowość, to dodatkowo z czasem może zamieniać się w pożądaną próchnicę, która wpiera rozwój naszych roślin.

Do plusów wynikających z wykorzystywania kory w swoim ogrodzie oprócz tych związanych z jej efektownym wyglądem, należą również bardziej praktyczne. Mowa tu o tworzącej się warstwie ochronnej, która umożliwia lepsze nawodnienie – stosując korę można zminimalizować częstotliwość podlewania, co jest ogromnie praktyczne. Z drugiej strony zabezpiecza też glebę przed wyschnięciem, ale też rozwojem chwastów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasze rośliny i plony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *