Oryginalny sposób na oświetlenie w Twoim ogrodzie

Oryginalny sposób na oświetlenie w Twoim ogrodzie


Kiedy nadchodzą cieplejsze dni, więcej czasu spędzamy w ogrodzie. Wieczory w ogrodzie są wspaniałe – pięknie pachną kwiaty, słuchać świerszcze, żaby i różne gatunki ptaków.  Wraz z rodziną, przyjaciółmi i czteronożnymi ulubieńcami można miło spędzić wieczór przy grillu lub pysznym deserze.  Odpowiednie oświetlenie ogrodu uprzyjemni leniuchowanie i będzie ciekawą ozdobą ogrodu.  Najczęściej wybieranym oświetleniem do ogrodu są lampy solarne i reflektory, które można kupić w różnych kształtach i kolorach.  Osobom, którym znudziły się tradycyjne formy oświetlania ogrodu, można polecić niesztampowe i klimatyczne oświetlenie tego miejsca.

Dekoracyjna girlanda

Klimatyczne oświetlenie w ogrodzie zapewni girlanda. To nie tylko światło, ale również piękna dekoracja ogrodu. Idealnie sprawdzi się podczas wieczoru przy grillu lub ognisku, czy na ogrodowym przyjęciu. Girlanda stworzy romantyczny nastrój dla zakochanych. Girlandy żarówkowe dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu można wyczarować wspaniałą grę świateł. Budowany przez nie klimat oczarowuje zebranych gości. Girlandy można zawiesić na drzewach, na werandzie lub na tarasie. To idealny pomysł na oświetlenie ogrodu w ciepłe, letnie wieczory. Można je łączyć w długie świetlne ciągi, komponować kolory świateł.  Najchętniej kupowane żarówki do girland mają kolory: zimnej i ciepłej bieli, czerwony, niebieski, zielony. Żarówki do girland są wykonane z żywicy akrylowej, która charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na warunki atmosferyczne, energooszczędność i długi okres użytkowania (nawet kilka lat).

Inne źródła światła w ogrodzie

Pięknym rodzajem oświetlenia ogrodowego, które tworzy romantyczny nastrój, są ażurowe lampiony. W ażurowych pojemnikach o różnorodnych kształtach, np.: stożka lub kuli, umieszczone są reflektory lub lampy solarne. Światło wydobywające się otworów nadaje oświetlanej przestrzeni niepowtarzalnego charakteru i nie męczy wzroku, jak lampy odsłonięte. Bardzo ciekawym sposobem na niepowtarzalne oświetlenie ogrodowe są świecące donice. Oprócz tego, że oświetlają przestrzeń, to dodatkowo uwypuklają piękno roślin uprawianych w donicach. Ten rodzaj oświetlenia zdobywa zwolenników ze względu na swoją praktyczność. Świetnie wyglądają na balkonach i tarasach. W ogrodzie należy je ustawić rzędowo – kilka świetlnych donic obok siebie. Do łask powraca również lampa naftowa.  Paliwem nie musi być nafta. Do lampy można włożyć świeczkę typu tealight lub na baterie. W sklepach dostępne są lampy naftowe w nowoczesnych aranżacjach.

Dbając jednak o oświetlenie w ogrodzie, nie można zapomnieć o oświetleniach do pomieszczeń. Te znajdziecie m.in. na: https://iluve.com/pomieszczenia

Samodzielnie wykonane oświetlenie

Ozdoba ogrodu wykonana samodzielnie to powód do dumy. Ekologiczne oświetlenie można wykonać samemu i umieścić w ogrodzie. Potrzebne są pień i reflektory. Należy wyżłobić pień i umieścić w nim reflektory. Im więcej otworów, tym bardziej spektakularny efekt oświetlenia.

Sposobów na oświetlenie  działki/tarasu jest kilka. Najważniejsze jest dopasowanie oświetlenia ogrodu do stylu ogrodu i potrzeb  oraz gustu użytkowników.

Więcej na: Internetowy sklep z oświetleniem www.iluve.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *