Olej Osmo i lazura HK-Lasur Remmers – sprawdź jak profesjonalnie zabezpieczyć drewno

Olej Osmo i lazura HK-Lasur Remmers – sprawdź jak profesjonalnie zabezpieczyć drewno

Wybór odpowiedniej klasy produktu do zabezpieczenia drewnianych powierzchni jest niezwykle ważny. Zastosowanie wysokiej jakości powłoki od Osmo lub Remmers pozwoli nam zapewnić ochronę na odpowiednim poziomie przez wiele lat, bez konieczności częstego odświeżania.

Drewno to materiał, który wymaga wiele uwagi i wykorzystania wysokiej jakości impregnatów. Jeśli chcemy się cieszyć tym materiałem przez wiele lat bez konieczności większych napraw, powinniśmy sprawdzić jakie środki pozwolą na stworzyć pełną ochronę dla wybranego rodzaju drewna. Ilość produktów dostępnych w ofercie producentów sprawia, że możemy mieć problem z odpowiednim wyborem. Jeśli chcemy dobrze zabezpieczyć drewno, powinniśmy sięgnąć po produkty wybierane przez profesjonalistów. Stolarze oraz firmy z branży budowlanej doskonale wiedzą jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie drewna i nie mogą sobie pozwolić na pozorne oszczędności. Dla takich osób produkty firmy Remmers i Osmo są niezastąpione pod względem swoich właściwości zabezpieczających drewniane powierzchnie.

Olej do drewna Osmo

Pod wpływem czasu i czynników zewnętrznych takich jak zmiany temperatury, promieniowanie UV, wilgoć i zanieczyszczenia mechaniczne, drewno może stracić swoje walory estetyczne i konstrukcyjne. Promieniowanie UV oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia mogą sprawić, że drewniany taras zacznie szarzeć. Rozlany sok, kawa lub wino mogą natomiast doprowadzić do trwałych przebarwień drewnianej podłogi, lub blatu kuchennego. Odpowiednio dobrana powłoka ochronna Osmo pozwala na zabezpieczenie drewnianej powierzchni, dzięki czemu możemy zachować jej piękno na długi czas. W ofercie olejów do drewna Osmo jest wiele dedykowanych środków, wśród których do wyboru mamy:

Olej ochronny UV od Osmo – bardzo dobrze chroni przed działaniem promieni słonecznych. Powłoka ochronna na bazie olejów i wosków jest bezbarwna i doskonale chroni zawartą w drewnie ligninę przed działaniem szkodliwych promieni UV, dzięki czemu drewno nie żółknie.

Olej tarasowy Osmo na bazie naturalnych olejów roślinnych, który tworzy mikroporowatą i hybrydową powłokę ochronną, pozwalającą drewnu oddychać. Oleje tarasowe Osmo tworzą powłokę ochronną, która nie łuszczy się oraz nie pęka, a dodatkowo zapewnia trwałą pielęgnację oraz barierę ochronną przed wodą i brudem.

Olej do blatów kuchennych Top Olej to wysokiej jakości powłoka do stosowania na powierzchniach mogących mieć kontakt z żywnością. Top Olej Osmo pozwala drewnu oddychać, ochronna warstwa nie pęka, nie odpryskuje oraz nie łuszczy się i jest odporna na zabrudzenia po sokach, kawie, herbacie czy winie.

Olej antypoślizgowy to kolejna bezbarwna powłoka ochronna na bazie naturalnych olejów roślinnych, która jest dedykowana do zabezpieczenia desek tarasowych. Olej Osmo tworzy mikroporowatą powłokę chroniącą drewno, która redukuje kurczenie oraz pęcznienie drewna, a dodatkowo chroni je przed pleśnią, grzybami i glonami.

Lazura do drewna HK-Lasur Remmers

Lazura do ochrony drewna to bardzo chętnie stosowany impregnat na bazie żywicy, który doskonale chroni drewnianą powierzchnię na zewnątrz budynków. Lazura do drewna idealnie nadaje się do zabezpieczenia przed promieniowaniem UV, glonami, pleśnią czy grzybami, tworząc elastyczną barierę ochronną. Decydując się na zabezpieczenie drewnianej powierzchni z wykorzystaniem lazury, warto sprawdzić jej właściwości oraz trwałość. Kupując podstawową lazurę do drewna, często musimy przygotować drewniane podłoże przez zaimpregnowanie go innym środkiem. Sama impregnacja pozwoli nam zabezpieczyć powierzchnię przed grzybami i przebarwieniami.

Wybierając lazurę do drewna Remmers typu 3w1, otrzymujemy kompleksowe zabezpieczenie powierzchni przy nałożeniu jednej warstwy. Lazura HK-lasur to połączenie powłoki gruntującej, impregnatu i lazury w jednym wysokiej jakości produkcie, który chroni drewno przed sinizną, żerowaniem os, wilgocią, promieniowaniem UV oraz wszelkiego rodzaju pleśnią i glonami. Dużą zaletą lazury ochronnej klasy premium jest jej wytrzymałość na czynniki zewnętrzne oraz łatwość w odnowieniu warstwy ochronnej bez konieczności szlifowania.

Hk-lasur Remmers – zalety lazury 3w1

HK-Lasur to oparta na rozpuszczalniku, jedwabiście matowa lazura ze zintegrowaną powłoką gruntującą, która tworzy warstwę hydrofobową pozwalającą drewnu oddychać. Lazura bardzo dobrze nadaje się do renowacji bez konieczności ponownego szlifowania i usuwania starej warstwy lazury, a dodatkowo głęboko wnika w drewno i nie pęka. Ten rodzaj lazury bardzo dobrze się sprawdzi podczas zabezpieczenia altan ogrodowych, płotów, palisad, podbitek dachowych, wiat samochodowych, drewnianych domów czy pergoli. Zużycie lazury ochronnej HK-Lasur wynosi 1 litr na około 9 metrów kwadratowych drewnianej powierzchni.

Lazura i olej do drewna

Szukając środka do zabezpieczenia drewnianej powierzchni, warto sięgnąć po sprawdzone produkty z wyżej półki cenowej, które bardzo często pozwalają nam utrzymać ochronę drewna przez bardzo długi czas, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić na częstości wykonywanych prac zabezpieczających. Decydując się na produkty firmy Remmers i Osmo z pewnością otrzymamy wysokiej jakości ochronę oraz bardzo dobre utrzymanie walorów estetycznych drewna. Jeśli chcesz dowiedzieć się, który produkt marki Remmers lub Osmo będzie najlepszy dla Ciebie, sprawdź koniecznie ofertę sklepu mbksklep.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *