Jaki jest najlepszy naturalny nawóz do iglaków?

Jaki jest najlepszy naturalny nawóz do iglaków?

Nawóz to nie zawsze agresywna chemia

Przeciwnicy używania nawozów w pielęgnacji roślin twierdzą, że nawożenie truje środowisko, przede wszystkim zanieczyszczając wody gruntowe. Poniekąd maja rację – nawozy sztuczne rzeczywiście nie są obojętne dla środowiska naturalnego. Nie są jednak jedynym sposobem na zapewnienie roślinom odpowiedniego poziomu składników pokarmowych niezbędnych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju. Mamy do dyspozycji całą game nawozów pochodzenia naturalnego, które wspierając rozwój roślin ogrodowych, są neutralne dla środowiska. Warto je stosować nie tylko w przypadku roślin uprawnych, z których plony przeznaczane są do spożycia, ale również dla odżywiania roślin ozdobnych  – w tym iglaków.

Jak wybrać odpowiedni nawóz do drzew i krzewów iglastych?

Każda grupa roślin ma nieco inne potrzeby, którymi należy kierować się wybierając nawozy pochodzenia naturalnego. W przypadku drzew i krzewów iglastych, doskonale sprawdza się Zakarpacki Zeolit.

Jest to preparat mineralny wysokiej jakości, zapewniający iglakom prawidłowy oraz szybki rozwój. Wzbogacając glebę Zeolitem, nie tyle dostarczymy iglakom gotowego pokarmu, które wypłucze pierwszy większy deszcz nim rośliny zdążą go przyswoić. Zapobiegniemy przede wszystkim wymywaniu z gleby składników pokarmowych występujących w niej naturalnie.

Tak właśnie działa  Zeolit – zapobiegając wypłukiwaniu z gleby składników pokarmowych, jednocześnie zapewnia roślinom stały dostęp do mikroelementów niezbędnych do ich rozwoju.

Oto co zapewnia stosowanie Zeolitu:

  • bujny wzrost drzew i krzewów iglastych;
  • zapobieganie przebarwieniom igieł i ich brązowieniu;
  • zmniejszenie wydatków na podlewanie nawet o 50% dzięki zmagazynowaniu wody w kanalikach;
  • stały poziom pH w glebie
  • pochłanianie zanieczyszczeń i cząsteczek metali ciężkich znajdujących się w glebie.

Zakarpacki Zeolit to doskonały wybór dla każdego zadbanego ogrodu, w którym podstawę kompozycji stanowią drzewa i krzewy iglaste.

Dlaczego warto stosować Zakarpacki Zeolit?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Zeolit to w rzeczywistości więcej, niż tylko nawóz. Nie tylko zapewnia roślinom dostęp do składników mineralnych, ale też pomaga zapewnić optymalną wilgotność gleby, w której rozwijają się korzenie. Dzięki Zeolitowi, iglaki stanowią prawdziwą, wiecznie zielona ozdobę ogrodu. Sadząc drzewa i krzewy iglaste zwykle tego się właśnie spodziewamy, niestety zanieczyszczenia obecne w glebie sprawiają, że rośliny nie zawsze rozwijają się zgodnie z oczekiwaniami. Zeolit wiąże cząsteczki zanieczyszczeń i neutralizuje je, dzięki czemu  iglaki są tak piękne, jak chciała natura i jak zakładają najśmielsze oczekiwania ogrodników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *