Jak sprawić dziecku radość przy przeprowadzce do nowego domu?

Jak sprawić dziecku radość przy przeprowadzce do nowego domu?

Przeprowadzka do długo wyczekiwanego domu jest wielkim wydarzeniem, naznaczonym radością całej rodziny. Rodzicu, weź jednak pod uwagę, iż dla dziecka zmiana znanego otoczenia może być powodem do stresu. W zależności od wieku dziecka, stres i niepewność mogą przejawiać się różnorako.

Młodsze dzieci potrzebują czasu na przyzwyczajenie się do nieznanych przestrzeni, a starsze do nowego otoczenia, w którym nie znajdą znajomych i przyjaciół z przedszkola lub szkoły. Dorosła osoba może zredukować stres, związany z zamieszkaniem w nowym miejscu radością z posiadania wymarzonej przestrzeni, dziecko natomiast radzi sobie inaczej w nietypowej sytuacji. Spraw mu radość, przygotowując specjalnie dla niego miejsce w ogrodzie. Plac zabaw do ogrodu będzie najlepszym sposobem na aklimatyzację. Młodsze dzieci bez reszty zostaną pochłonięte zabawą, starsze natomiast będą miały okazję do nawiązania nowych znajomości, zapraszając dzieciaki z sąsiedztwa do wspólnej zabawy.

Czym kierować się przy wyborze placu zabaw dla dzieci?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i dostosowanie wymiarów oraz elementów wyposażenia do wieku i potrzeb dziecka. Wśród zróżnicowanej oferty placów zabaw znaleźć można produkty, przeznaczone dla dzieci młodszych, wyposażone w niewysoką zjeżdżalnię, prowadzący do niej podest oraz oczywiście domek. Drewniane place zabaw są bezpieczne, trwałe i uwielbiane przez najmłodszych. Dzięki zastosowaniu naturalnego materiału, jakim jest drewno, dzieci odczuwają bliskość przyrody, natury i lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Dla starszych dzieci poza wysoką zjeżdżalnią sprawdzą się elementy, w postaci ścianek wspinaczkowych, huśtawek, równoważni oraz domków na podwyższeniu. O ile w przypadku najmłodszych piaskownica jest niezbędna, o tyle w przypadku starszych dzieci konieczny będzie domek, sprawdzający się jako siedziba klubu lub baza. Place zabaw dla dzieci dostępne są w wielu konfiguracjach, co oznacza, że można dostosować ich wymiary do możliwości, jakie oferuje powierzchnia Waszego ogrodu. Pozwólcie dzieciom poczuć nieograniczoną swobodę, zapewniając im atrakcyjne, bezpieczne miejsce do zabawy na świeżym powietrzu. 

Woodlit – drewniane place zabaw do ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *