Jak dbać o kwiaty w czasie upałów?

Jak dbać o kwiaty w czasie upałów?

Upały bardzo niepokoją ogrodników i wszystkich miłośników kwiatów. W wyniku mniejszej wilgotności gleby i prażącego słońca kwiaty usychają. Rośliny tracą walory ozdobne i użytkowe. W tym okresie bardzo ważne jest zapewnienie kwiatom odpowiedniej ilości składników odżywczych i właściwego nawodnienia.  O losie kwiatów w czasie gorącego lata warto pomyśleć już na etapie zasadzeń i miejscach o dużym nasłonecznieniu sadzić kwiaty odporniejsze na trudne, letnie warunki.

Odpowiedni nawóz

Ogrodnicy przekonują się, że kluczem do pięknego ogrodu przez cały rok, a jednocześnie środkiem zapobiegającym usychaniu kwiatów w trakcie upałów jest odpowiedni nawóz. Podlewanie o wyznaczonych godzinach, nawet dwa razy dziennie podczas długotrwałego skwaru, może nie dać zadowalających efektów, jeżeli gleba będzie miała niewystarczającą ilość składników mineralnych. Wybierając nawóz trzeba zwrócić uwagę na to, jak długo działa i czy jest dobrze przyswajany przez kwiaty. Unikatowym produktem jest pod tym względem WIAGRA DLA KWIATÓW Zakarpacki Zeolit, produkt mineralny, który może być stosowany jako drenaż oraz do wymieszania z glebą. Co więcej, dzięki temu, że Wiagra dla kwiatów jest koloru białego, kwiaty prezentują się w niej przepięknie, wręcz okazale.

Napowietrzanie gleby

Wielkie znaczenie dla uzyskania ślicznie wyglądających kwiatów ma odpowiednie napowietrzanie gleby. Wiagra dla kwiatów Zakarpacki Zeolit spełnia wszystkie oczekiwania w sferze napowietrzania gleby. Niezwykła budowa tego produktu  – regularny szkielet, w którym obecne są wolne przestrzenie oraz kanaliki, powoduje wiązanie i wymianę substancji odżywczych z otoczeniem. Magazynuje wodę w kanalikach, uwalnia i udostępnia kwiatom składniki pokarmowe w czasie upałów. Odżywia kwiaty i zapobiega wymywaniu składników pokarmowych z gleby. Dzięki temu kwiaty kwitną intensywnie i zachwycają pięknymi kolorami. Nie szkodzą im upały.

Natychmiastowe działanie

Skwar, brak deszczu potrafią szybko zniszczyć rośliny. Dlatego środki do pielęgnacji roślin powinny działać natychmiast. Wiagra dla kwiatów Zakarpacki Zeolit zapewnia odpowiednie napowietrzanie gleby, wzmacnia system korzeniowy oraz utrzymuje stałe PH w glebie. Ponadto, pochłania zanieczyszczenia i metale ciężkie w glebie, przez co zmniejsza kwasowość gleby. Produkty dla kwiatów nie mogą zanieczyszczać środowiska, bardzo ważna jest ich ekologiczność. Wiagra dla kwiatów zawiera jedynie naturalne składniki, a jej jakość kontrolowana jest na każdym etapie produkcji.

Wiagra dla kwiatów dodaje sił witalnych roślinom, dzięki czemu pięknie rosną  i cieszą oko właściciela pięknymi kolorami i odpowiednimi dla gatunku rozmiarami. Produkt ułatwia zakorzenianie roślin. Jego niska cena zwiększa dostępność. Dzięki temu każdy, kto lubi kwiaty, może mieć w ogrodzie, tarasie lub na balkonie wspaniale wyglądające i zdrowe rośliny.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *