Ile kosztuje kamienny dywan?

Ile kosztuje kamienny dywan?

Wykończenie tarasu jeszcze do niedawna ograniczało się zazwyczaj wyłącznie do wylania posadzki, a także położenia płytek. Obecnie zauważyć można modę na kamienne dywany, które zyskały szerokie grono zwolenników. Technologia kamiennych dywanów pozwala na stosowanie ich zarówno w domowych wnętrzach, jak i na zewnątrz. Czym charakteryzuje się kamienny dywan? Dlaczego cieszą się one tak ogromną popularnością?

Kamienny dywan – Charakterystyka

Kamienne dywany jeszcze do niedawna stosowane były wyłącznie w Europie Zachodniej, skąd też przybyły. Do wykonania posadzki z dywanu kamiennego stosuje się najczęściej żywicę epoksydową oraz kruszywo cechujące się odpowiednią frakcją. Do wykonania kamiennego dywanu stosuje się naturalne piaski kwarcowe, które doskonale topią się w żywicy. Można jednak zauważyć, że dobór kruszywa w tym przypadku jest dowolny. Niektóre osoby dodają także odłamki marmuru, aby dodać posadzce nieco blasku i szlachetności. Do wykonania kamiennego dywanu potrzebne będzie mieszadło, paca metalowa, pojemniki do mieszania, a także rękawice ochronne i odkurzacz przemysłowy, który pochłonie wszelkie pyły i zanieczyszczenia.

Kamienny dywan – Zalety

Kamienny dywan ma przede wszystkim wszechstronne zastosowanie. Doskonale zastępuje zarówno płytki i gres. Może zostać umieszczony na schodach, posadzkach, chodnikach, podjazdach i wielu innych nawierzchniach.  Co więcej, kamienne dywany są także odporne na wodę i trudne warunki środowiska. Posadzki wykonane z żywicy są niewrażliwe na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Posadzki typu kamienny dywan, są także ognioodporne, a także odporne na zmiany temperatury. Mogą więc być stosowane bez względu na panujący klimat. Wśród innych zalet takiego rozwiązania wymienić można także niebywałą łatwość w czyszczeniu, powierzchnię antypoślizgową, a także brak fug i złączeń, co będzie doskonałym rozwiązaniem dla przeciwników fug i wykończeń tego typu. Tak więc kamienny dywan to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i efektowne. Z pewnością zaspokoją wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Kamienny dywan – Opinie i cena

Na pytanie, ile kosztuje kamienny dywan trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Cena uzależniona jest od metrażu, a także rodzaju wykończenia. Średnio jednak wykonanie dywanu kamiennego, który położony został na żywicy epoksydowej, kosztuje około 65 zł za metr kwadratowy. Cena żywicy na taras, czy balkon waha się w granicach 40 zł za kilogram. Koszt dwuskładnikowej żywicy, która cechuje się nieco lepszymi właściwościami, należy przeznaczyć około 1000 zł za 20 kg materiału. W sieci znaleźć można wiele opinii dotyczących takiego rozwiązania. Warto jednak podkreślić, że zróżnicowane opinie mogą być efektem różnego rodzaju wykonań, których jakość generuje późniejszą trwałość posadzki. Należy zadbać o to, aby kamienny dywan nakładany był w odpowiedni sposób. Tego typu prace zawsze należy powierzać specjalistom. W większości jednak kamienne dywany zyskują pozytywne opinie, gdyż cechują się doskonałymi właściwościami technicznymi.

1 Comment

  1. Kamienny dywan świetnie również wygląda wewnątrz budynku! Zazwyczaj stosuje sie go na podjazdy, czy na schody, ale wewnątrz domu również wygląda super.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *