Dlaczego warto wybrać akumulatorowe narzędzia ogrodnicze?

Dlaczego warto wybrać akumulatorowe narzędzia ogrodnicze?

Na wiosnę trzeba przygotować narzędzia ogrodowe. Do koszenia trawy nie może zabraknąć kosiarki, do przycinania gałęzi drzew i krzewów pilarki, a do spulchniania gleby wertykulatora. Ciekawą opcją jest też robot koszący, który jeszcze bardziej ułatwia życie ogrodnikowi. Zadaniem tych wszystkich sprzętów ogrodowych jest też uprzyjemnienie wykonywanych prac i zaoszczędzenie czasu. Jeśli zależy nam na jeszcze większej wygodzie, warto wybrać narzędzia ogrodowe akumulatorowe. Wiążą się z tym rozwiązaniem liczne korzyści dla użytkownika.

Dlaczego kosiarka i pilarka akumulatorowa to dobry wybór?

Coraz większym uznaniem na rynku cieszą się narzędzia ogrodowe akumulatorowe. Działają one dzięki energii elektrycznej, ale nie potrzebują do tego stałego źródła zasilania, co podczas wykonywania prac ogrodowych jest bardzo praktyczne. Wyposażone są one w silnik zasilany za pomocą akumulatora, który można w dowolnej chwili naładować. Kosiarka akumulatorowa kończy problemy z plątającym i zahaczającym się o wszystko kablem. Zaletą urządzeń akumulatorowych jest ich cicha praca. Co więcej, są one rozwiązaniem ekologicznym, gdyż nie generują żadnych zanieczyszczeń, jak ma to miejsce w przypadku urządzeń spalinowych. Na ich korzyść przemawia również mniejszy zakres prac konserwacyjnych. Pilarka akumulatorowa jest lżejsza oraz generuje mniejsze wibracje przez co praca z takim urządzeniem jest zdecydowanie przyjemniejsza. Silniki akumulatorowe dorównują wydajnością silnikom spalinowym, dlatego coraz częściej klienci zdecydują się na zakup tego typu urządzeń ogrodowych. 

Urządzenia akumulatorowe są stosunkowo lekkie, funkcjonalne i mają kompaktowe rozmiary. Są wygodne i bezpieczne w użyciu, zapewniają swobodę podczas manewrowania. Ładowanie akumulatora zajmuje niewiele czasu, zaledwie kilkadziesiąt minut. Na rynku dostępne są nawet modele urządzeń akumulatorowych, które mogą pracować w sposób ciągły, wystarczy wymienić zasobnik energii – bez przerywania prac i czekania na naładowanie się baterii.


W przypadku narzędzi akumulatorowych znika problem z koniecznością uzupełniania zbiornika paliwem i olejem. Nie trzeba też narażać się na dodatkowe zabrudzenia. Tego typu narzędzia mogą być wyposażone w silnik bezszczotkowy lub szczotkowy. W przypadku tego pierwszego można liczyć na bezobsługowość, a w drugim konieczne jest wymienianie szczotek. Koszt naładowania takich urządzeń nie jest wysoki. Modele bezszczotkowe są wydajniejsze, mniej awaryjne i bardziej ekonomiczne pod względem zużycia prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *