Co warto wiedzieć na temat papieru parafinowego?

Co warto wiedzieć na temat papieru parafinowego?

Szukasz papieru parafinowego? Nie wiesz na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Zapraszamy zatem do lektury poniższego artykułu.

Do pakowania różnych produktów świetnie sprawdza się papier parafinowy. Posiada specyficzne właściwości, odznacza się odpornością na wodę, tłuszcz czy smar. Mnogość zastosowań tego rodzaju papieru pakowego sprawia, że cieszy się ogromną popularnością.

Jakie właściwości ma papier parafinowy?

Papier parafinowy jest odporny na działanie wody smarów, tłuszczu. Z tego właśnie powodu znalazł szerokie zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle. Ceniony jest za swoje właściwości ochronne, antykorozyjne. Wspaniale nadaje się do zabezpieczania rozmaitych produktów. Może mieć bezpośredni kontakt z żywnością.

Do czego może zostać wykorzystany?

Nie bez powodu papier parafinowy cieszy się ogromną popularnością, ma szerokie zastosowanie. Świetnie nadaje się do pakowania artykułów spożywczych, w tym cukierniczych. Może służyć nawet jako podkładka pod słodkości. Wykorzystuje się go także do pakowania przedmiotów tłustych, zawierających smary. Papier parafinowy ma specyficzną strukturę, przez co jest wodoodporny. Przekłada się nim wielorakie wyroby ceramiczne, w tym dachówki czy glazurę. Może nawet pełnić funkcję ochronną, zabezpieczać elementy przed korozją.

Uniwersalny papier parafinowy

Jeżeli papier pakowny zostanie wzbogacony o parafinę, stanie się tłuszczoszczelny. Oczywiście nie chodzi tutaj o techniczną parafinę, ale spożywczą. Papier parafinowy jest odporny na działanie zarówno wody, jak i tłuszczu, co czyni go wyrobem uniwersalnym i funkcjonalnym. Można śmiało sięgać po niego do pakowania ryb wędzonych, wędlin czy wyrobów cukierniczych. Jak wiadomo, wszystko to jest przesiąknięte tłuszczem, który brudzi i jest trudny do zmycia.

Papier pakowy przyda się w domu i firmie

Z ekologicznych sposobów na zapakowanie przedmiotów czy produktów spożywczych dobrym wyborem jest papier. Nie chodzi tutaj jednak o byle jaki wyrób papierniczy, ale o papier pakowy. Używa się go na poczcie, w warsztatach samochodach. Świetnie zabezpiecza transportowane produkty, zapewniając stabilność, chroniąc rzeczy przed przemieszczaniem się w paczce i uszkodzeniami mechanicznymi.

Ekologia to podstawa

Bardzo ważną kwestią jest to, aby dbać o środowisko naturalne, wybierać rozwiązania proekologiczne. Przykładem będzie papier pakowy, przyjazny naturze. W przypadku papieru makulaturowego można mówić o stuprocentowej biodegradowalności. Posłuży do pakowania produktów zarówno spożywczych, jak również chemicznych, drogeryjnych itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *